Jalkapallon MM 2022: Otteluohjelma & tulokset

Katso Qatarissa 21.11.-18.12.2022 pelattavien jalkapallon MM-kisojen päivittyvä otteluohjelma sekä tulokset!


Jalkapallon maailmanmestaruuskilpailut pelataan Qatarissa alkaen 21. marraskuuta ja päättyen finaaliin 18. joulukuuta 2022!

Kisoissa pelaa 32 joukkuetta, jotka on jaettu kahdeksaan neljän joukkueen lohkoon. Kukin lohko pelaa keskenään yksinkertaisen alkusarjan eli kaikki lohkon joukkueet kohtaavat toisensa kerran.

Alkusarjoja pelataan 20.11.-2.12. Pudotuspeleissä pelataan neljännesvälierät, puolivälierät, välierät, pronssiottelu ja finaali 3.-18.12.

Alta näet jalkapallon MM-ohjelman kokonaisuudessaan. Lisäksi päivitämme reaaliajassa otteluiden tulokset ohjelman yhteyteen kunkin kisapäivän jälkeen.

Jalkapallon MM-kisat 2022: Otteluohjelma


Alkusarja


Kierros 1


Su 20.11.
18.00: Qatar - Ecuador

Ma 21.11.
15.00: Englanti - Iran
18.00: Senegal - Hollanti
21.00: USA - Wales

Ti 22.11.
12.00: Argentiina - Saudi-Arabia
15.00: Tanska - Tunisia
18.00: Meksiko - Puola
21.00: Ranska - Australia

Ke 23.11.
12.00: Marokko - Kroatia
15.00: Saksa - Japani
18.00: Espanja - Costa Rica
21.00: Belgia - Kanada

To 24.11.
12.00: Sveitsi - Kamerun
15.00: Uruguay - Etelä-Korea
18.00: Portugali - Ghana
21.00: Brasilia - Serbia

Kierros 2


Pe 25.11.
12.00: Wales - Iran
15.00: Qatar - Senegal
18.00: Hollanti - Ecuador
21.00: Englanti - USA

La 26.11.
12.00: Tunisia - Australia
15.00: Puola - Saudi-Arabia
18.00: Ranska - Tanska
21.00: Argentiina - Meksiko

Su 27.11.
12.00: Japani - Costa Rica
15.00: Belgia - Marokko
18.00: Kroatia - Kanada
21.00: Espanja - Saksa

Ma 28.11.
12.00: Kamerun - Serbia
15.00: Etelä-Korea - Ghana
18.00: Brasilia - Sveitsi
21.00: Portugali - Uruguay

Kierros 3


Ti 29.11.
17.00: Ecuador - Senegal
17.00: Hollanti - Qatar
21.00: Iran - USA
21.00: Wales - Englanti

Ke 30.11.
17.00: Tunisia - Ranska
21.00: Saudi-Arabia - Meksio

To 1.12.
17.00: Kroatia - Belgia
17.00: Kanada - Marokko
21.00: Japani - Espanja
21.00: Costa Rica - Saksa

Pe 2.12.
17.00: Etelä-Korea - Portugali
17.00: Ghana - Uruguay
21.00: Serbia - Sveitsi
21.00: Kamerun - Brasilia

Pudotuspelit


Neljännesvälierät


La 3.12.
Su 4.12.
Ma 5.12.
Ti 6.12.

Puolivälierät


Pe 9.12.
La 10.12.

Välierät


Ti 13.12. 21.00
Ke 14.12. 21.00

Pronssiottelu


La 17.12. 17.00

Finaali


18.12. 17.00